Programy
logo

logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 12
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon
Kościuszkowcy w Europie
zenon, środa 18 lipca 2018 - 09:42:37 // Komentarze: 0

W ramach Programu Erasmus + „Mobilność kadry nauczycielskiej” nauczycielki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie, Pani Izabela Michońska Pani Magdalena Kuska, wyjechały w terminie od 24 czerwca do 1 lipca 2018r na Cypr, aby uczestniczyć w szkoleniu "Robotics and STEM in education" realizowanym przez STANDO Ltd. Organizacja ta w tym samym czasie prowadziła również 2 inne szkolenia, co pozwoliło nam spotkać się z nauczycielami z innych krajów takich jak Irlandia, Finlandia, Portugalia, Estonia i Słowenia. W szkoleniu "Robotics and STEM in education" uczestniczyły tylko 3 osoby - nauczycielka z Estonii i oczywiście 2 przedstawicielki Polski, co sprzyjało efektywnemu przeprowadzeniu różnorodnych ćwiczeń na warsztatach, wymianie doświadczeń, indywidualnemu podejściu trenera do każdego uczestnika mobilności.
Głównym celem prowadzonego w ramach Erasmus + kursu było rozwijanie odpowiednich kompetencji nauczycieli w zakresie programowania robotów z wykorzystaniem BeeBots / BlueBots, Lego WeDo2, Lego Mindstorms EV3, a także przygotowanie programów zajęć do wykorzystania z uczniami w różnych grupach wiekowych. Szkolenie było dla nas bardzo ważne z tego względu, iż robotyka i STEAM zdobywa obecnie ogromne uznanie w zakresie wspierania rozwoju uczniów praktycznie na każdej płaszczyźnie życia. Jak można przeczytać na stronie https://www.robocamp.pl/pl/jak-zalozyc-pracownie-robotyki/ obecnie, w roku 2018, zajęcia z robotyki i programowania globalnie uznaje się za potrzebne i mało kto podważa ich użyteczność w programie szkolnym, zwłaszcza jeśli chodzi o przyswajanie STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts & Maths czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Dzięki rosnącej świadomości nauczycieli, szkół i instytucji, zajęcia z robotyki i programowania są wprowadzane do szkół na całym świecie, ponieważ rozwijają u uczniów myślenie komputacyjne, dogłębne zrozumienie otaczającego świata, kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, znajdowanie i rozwiązywanie problemów i przede wszystkim tak obecnie ważnej umiejętności jak praca w grupie.

Izabela Michońska, Magdalena Kuska[ Czytaj resztę... ]Do wystawianie komentarzy na tej stronie wymagane jest zalogowania się - zaloguj się lub kliknij tutaj , aby się zarejestrować.