Programy
logo

logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 8
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon

Dzień Otwarty Szkoły 26 kwietnia 2018 r.

U W A G A !
sebas, piątek 31 sierpnia 2018 - 22:41:48 // Komentarze: 0

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września o godzinie 9.00.

Zapraszamy serdecznie uczniów, rodziców i nauczycieli :)
Rekrutacja
zenon, środa 03 stycznia 2018 - 21:45:50 // Komentarze: 0

UWAGA!!!
Rozpoczęła się rekrutacja uczennic i uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim

Regulamin projektu i formularz zgłoszenia dostępne są w sekretariacie szkoły, na stronie internetowej szkoły i u szkolnego koordynatora projektu, pani Bogumiły Połeć.


W ramach projektu Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim zostaną przyznane stypendia za wyniki w nauce za rok szkolny 2016/17 dla 6 uczniów, którzy zdobędę największą liczbę punktów, według kryteriów przyznawania stypendium. Stypendium w kwocie 350 złotych miesięcznie zostanie przyznane na okres 10 miesięcy.


Oferta edukacyjna 2018/2019

Technikum nr 1

  • technik ekonomista
  • technik informatyk
  • technik logistyk
  • technik mechatronik
  • technik ochrony środowiska
  • technik pojazdów samochodowychWydział Kształcenia Dorosłych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie ZAPRASZA!
sebas, czwartek 19 lipca 2018 - 16:54:07 // Komentarze: 0Kościuszkowcy w Europie
zenon, środa 18 lipca 2018 - 09:42:37 // Komentarze: 0

W ramach Programu Erasmus + „Mobilność kadry nauczycielskiej” nauczycielki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie, Pani Izabela Michońska Pani Magdalena Kuska, wyjechały w terminie od 24 czerwca do 1 lipca 2018r na Cypr, aby uczestniczyć w szkoleniu "Robotics and STEM in education" realizowanym przez STANDO Ltd. Organizacja ta w tym samym czasie prowadziła również 2 inne szkolenia, co pozwoliło nam spotkać się z nauczycielami z innych krajów takich jak Irlandia, Finlandia, Portugalia, Estonia i Słowenia. W szkoleniu "Robotics and STEM in education" uczestniczyły tylko 3 osoby - nauczycielka z Estonii i oczywiście 2 przedstawicielki Polski, co sprzyjało efektywnemu przeprowadzeniu różnorodnych ćwiczeń na warsztatach, wymianie doświadczeń, indywidualnemu podejściu trenera do każdego uczestnika mobilności.
Głównym celem prowadzonego w ramach Erasmus + kursu było rozwijanie odpowiednich kompetencji nauczycieli w zakresie programowania robotów z wykorzystaniem BeeBots / BlueBots, Lego WeDo2, Lego Mindstorms EV3, a także przygotowanie programów zajęć do wykorzystania z uczniami w różnych grupach wiekowych. Szkolenie było dla nas bardzo ważne z tego względu, iż robotyka i STEAM zdobywa obecnie ogromne uznanie w zakresie wspierania rozwoju uczniów praktycznie na każdej płaszczyźnie życia. Jak można przeczytać na stronie https://www.robocamp.pl/pl/jak-zalozyc-pracownie-robotyki/ obecnie, w roku 2018, zajęcia z robotyki i programowania globalnie uznaje się za potrzebne i mało kto podważa ich użyteczność w programie szkolnym, zwłaszcza jeśli chodzi o przyswajanie STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts & Maths czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Dzięki rosnącej świadomości nauczycieli, szkół i instytucji, zajęcia z robotyki i programowania są wprowadzane do szkół na całym świecie, ponieważ rozwijają u uczniów myślenie komputacyjne, dogłębne zrozumienie otaczającego świata, kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, znajdowanie i rozwiązywanie problemów i przede wszystkim tak obecnie ważnej umiejętności jak praca w grupie.

Izabela Michońska, Magdalena Kuska[ Czytaj resztę... ]


Erasmus plus w Berlinie
sebas, czwartek 12 lipca 2018 - 09:51:28 // Komentarze: 0

W ramach programu Erasmus + nie tylko nasi uczniowie nabierają doświadczenia biorąc udział w zagranicznych miesięcznych praktykach, ale także my nauczyciele mamy nieograniczone możliwości do dokształcania się. W pierwszym tygodniu wakacji wzięłyśmy udział - germanistki z Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie Marzanna Koczuk i Ewa Nowak- w szkoleniu, w ramach którego miałyśmy okazję poprawić swoje lingwistyczne umiejętności, wymienić się doświadczeniami z nauczycielami z innych krajów oraz poznać tajniki metody CLIL. To zagraniczne szkolenie pozwoliło nam na naukę poprzez tzw. immerssion, czyli całościowe doświadczenie, zanurzenie w kulturze języka we wszystkich aspektach życia. A właśnie ta forma nauki jest najskuteczniejszą, o czym nas nauczycieli nie trzeba przekonywać. Ponieważ jak wiadomo w przypadku wyjazdu poza samą nauką istotne znaczenie ma kontakt z żywym językiem, osłuchanie się jak również konieczność używania języka obcego ze względu na okoliczności. Bogata oferta integracyjna i rozrywkowa naszego kursu to dodatkowy plus dla tej formy szkolenia. Po zajęciach całe popołudnia do późnego wieczoru spędziłyśmy zwiedzając Berlin wszerz i wzdłuż. Nie poprzestałyśmy na Berlinie, obowiązkowo zwiedziłyśmy również Pałac Sanssouci w Poczdamie. Dzięki Erasmusowi miałyśmy okazję nie tylko uczyć się w innym kraju, ale także poznać jego kulturę, obyczaje oraz oczywiście poznać wspaniałych ludzi. Obcowanie z czymś nowym uczy i kształci w nas nowe wartości oraz umiejętności. Wyjazd na Erasmusa do Berlina dało nam szansę zwiedzenia wielu ciekawych miejsc, zabytków i najbardziej intrygujących zakątków Berlina. Nauka za granicą to wspaniałe wspomnienia i niesamowite relacje z ludźmi. Po każdym zagranicznym szkoleniu wracamy nie tylko pewniejsze siebie, bardziej tolerancyjne wobec innych kultur, ale też zdolne do szybszego rozwiązywania problemów, przystosowywania się do nowych okoliczności i z większymi umiejętnościami organizacyjnymi. Erasmus uczy nas wzajemnej współpracy i sprawia, że świat staje się mniejszy i różnorodny.
Ewa Nowak

Moje hobby
zenon, wtorek 19 czerwca 2018 - 19:56:22 // Komentarze: 0

"W ramach pracy wychowawczej z mieszkańcami Bursy do kalendarza imprez został dołączony nowy cykl pn. "Moje hobby". Podczas zajęć wychowankowie prezentować będą swoje zainteresowania, umiejętności, talenty. Pierwsze spotkanie z tego cyklu zainicjowali wychowankowie: Dominik Chylak i Jakub Plichta. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną, podczas której opowiadali o swoich pasjach związanych z chowem gołębi rasowych i pocztowych. Punktem kulminacyjnym prezentacji było wypuszczenie gołębia pocztowego. Następne spotkania prezentujące zainteresowania wychowanków odbędą się już w nowym roku szkolnym".
Wychowawca Tadeusz ŚmigielskiJak nie czytam, jak czytam
sebas, środa 13 czerwca 2018 - 08:48:34 // Komentarze: 0

Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się przed budynkiem biblioteki, aby punktualnie o godzinie 10.00 wziąć udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Ponieważ szkoła znajduje się w kilku budynkach i terenów zielonych jest pod dostatkiem, całe wydarzenie odbyło się na powietrzu, w przepięknym otoczeniu przyrody. Uczniowie czytając w różnych miejscach pokazali, że szkoła posiada warunki sprzyjające nie tylko czytaniu, ale również nauce i wypoczynkowi. Wybór miejsc też nie był przypadkowy. Uczniowie zadecydowali, że miejsca które wybiorą na czytanie będą ich ulubionymi i najczęściej odwiedzanymi podczas przerw.
sSKościuszkowcy ze srebrem i złotem
sebas, środa 06 czerwca 2018 - 07:53:18 // Komentarze: 0

Wczoraj 4 czerwca na zawodach we Wrocławiu odebraliśmy puchar za II miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Strzeleckiej
Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza ostatnia runda pozwoliła nam sięgnąć po drużynowe srebro. Przeskoczyliśmy o 8 punktów Liceum nr 15 z Wrocławia. Remigiusz Heluska okazał się najlepszym strzelcem w klasyfikacji generalnej w konkurencji karabinek pneumatyczny otwarte przyrządy celownicze . Nasz uczeń otrzymał złoty medal oraz nagrodę rzeczową w postaci zegarka z okolicznościowym grawerem.
Oprócz Remika do tego spektakularnego wyniku przyczynili się również: Gabriela Chromik, Gabriela Bilska, Nicola Czech, Ernest Żak, Dawid Józek, Hubert Lesiecki, Karol Działa oraz Jakub Kociemba.
Anna BolanowskaIdź do strony  [1] 2 3 ... 12 13 14