Programy
logo

logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 3
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 2
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon
„Technicy bez granic” w Hiszpanii
sebas, poniedziałek 07 maj 2018 - 09:44:27 // Komentarze: 0

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie odbywają od paru lat zagraniczne praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus + , najpierw zgodnie z projektem „Technicy bez granic”, a obecnie realizując projekt „ Technicy bez granic II ”, który w latach 2017 – 2019 obejmie 46 uczniów kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik informatyk, technik logistyk i technik ochrony środowiska. W tym roku szkolnym 15 naszych podopiecznych: siedmiu w zawodzie technik logistyk i ośmiu w zawodzie technik ochrony środowiska spędziło cztery tygodnie w Hiszpanii , w Saragossie - w jednym z największych centrów logistycznych w Europie.[ Czytaj resztę... ]


Nowe oblicze Bursy
zenon, piątek 27 kwiecień 2018 - 10:15:49 // Komentarze: 0

Nowe oblicze Bursy Szkolnej
Bożena Krawiec[ Czytaj resztę... ]


Pożegnanie absolwetnów
zenon, piątek 27 kwiecień 2018 - 10:04:29 // Komentarze: 0

Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas. Pożegnanie absolwentów w Bursie szkolnej.
Bożena KrawiecMłodzież CKZiU w Wołowie gra w ,, Chłopską Szkołę Biznesu”
sebas, wtorek 24 kwiecień 2018 - 13:10:53 // Komentarze: 0

Dnia 24 kwietnia 2018 roku młodzież klas pierwszych uczestniczyła w grze edukacyjnej ,, Chłopska Szkoła Biznesu” prowadzonej przez panie: Ewę Godlewską i Agnieszkę Konradzką.
Gra została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jako narzędzie edukacyjne, szkoleniowe lub integracyjne, służące do pracy z grupą. Jest ona prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych. Nawiązuje ona do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku. W grze prowadzonej przez moderatora może uczestniczyć od 12 do 30 osób od 12. roku życia.

[ Czytaj resztę... ]


Nauczycielskie dokształcanie w Portugalii
sebas, poniedziałek 23 kwiecień 2018 - 11:18:04 // Komentarze: 0

W ramach Programu Erasmus + „Mobilność kadry nauczycielskiej” nauczycielki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie wyjechały w terminie od 7 do 14 kwietnia 2018r do Portugalii, aby w wielokulturowej grupie szkoleniowej zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu mowy ciała, relaksacji w szkole na każdym poziomie nauczania, trudnych zachowań w środowisku szkolnym, zmianie nastawienia uczniów do nauki i polepszeniu relacji nauczyciel – uczeń. W szkoleniu „The power of Body Language and RelaxationTechniques in schoolcontext” uczestniczyli nauczyciele ze Słowenii, Włoch, Niemiec, Czech i oczywiście 2 przedstawicielki Polski. Łącznie grupa liczyła tylko 10 osób, co sprzyjało efektywnemu przeprowadzeniu różnorodnych ćwiczeń na warsztatach, wymianie doświadczeń, a także integracji grupy. Szkolenie zostało zorganizowane przez MEIO Training Center w Alcanede, a uczestnicy zostali zakwaterowani w starym, pięknym domu, w którym jednocześnie odbywały się szkolenia, warsztaty, zabawy integracyjne, wspólne biesiadowanie podczas śniadania, lanchu i obiadu.

[ Czytaj resztę... ]


Kolejni uczniowie z Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki na praktyce w Irlandii
sebas, poniedziałek 23 kwiecień 2018 - 11:15:29 // Komentarze: 0

W celu umożliwienia naszym uczniom odnalezienia się na europejskim rynku pracy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego bierze od 2016 roku udział w projekcie „Technicy bez granic” w ramach programu "ERASMUS+: Kształcenie i szkolenie zawodowe”, finansowanego ze środków programu POWERVET. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli uczniowie mieli szansę wziąć udział w praktykach w Irlandii i tym samym sprawdzić się w nowych warunkach uwzględniających konieczność posługiwania się językiem obcym, ale także przyjrzeć się nowoczesnym metodom pracy i specjalistycznemu wyposażeniu, który jest stosowany w zakładach. Poza tym uczniowie zdobyli nowe doświadczenie, w tym zawodowe, praktycznie sprawdzili wiedzę nabytą podczas nauki w szkole oraz indywidualnych kompetencji zawodowych w warunkach pracy w zagranicznej firmie.

[ Czytaj resztę... ]


Przegląd twórczości w języku niemieckim
sebas, wtorek 17 kwiecień 2018 - 10:24:28 // Komentarze: 0

Uczniowie z Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie - Wiktoria Mikołajczyk oraz Eryk Wysopal- wzięli udział w VII Przeglądzie Twórczości w Języku Niemieckim, którego celem było rozbudzanie zainteresowania językiem niemieckim i pozytywne nastawienie do nauki języka obcego, stworzenie młodzieży możliwości publicznej prezentacji przygotowanych form artystycznych w języku niemieckim oraz umożliwienie nauczycielom czerpania wzajemnych inspiracji i doskonalenia warsztatu pracy z zakresu nauczania języka niemieckiego. Przegląd odbył się w czterech kategoriach : przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Honorowy patronat nad VI PRZEGLĄDEM TWÓRCZOŚCI W JĘZYKU NIEMIECKIEM objęli: Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec i Niemieckie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne we Wrocławiu. Każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe pomocne w nauczaniu języka niemieckiego oraz dyplomy firmowane przez instytucje, które objęły przegląd patronatem. Gratuluję występu .
Ewa NowakZawody strzeleckie
sebas, poniedziałek 16 kwiecień 2018 - 09:59:19 // Komentarze: 0

Dnia 11 kwietnia we wrocławskim XV Liceum Ogólnokształcącym odbyła się finałowa V runda Ligii Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych podsumowująca nasze wielomiesięczne treningi oraz zmagania. Ta ostatnia runda to dla niektórych skok w klasyfikacji do góry lub spadek w dół. Atmosfera była napięta. Wszystkie drużyny dobrze wiedziały co mają do stracenia a co do zyskania. W tej rundzie zawodnicy rywalizowali o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu. Przed naszą drużyną było ciężkie zadanie - po V rundzie w klasyfikacji ogólnej utrzymać się na III miejscu.Gabriela Chromik, Remigiusz Heluska, Ernest Żak, Hubert Lesiecki i Dawid Józek strzelali doskonale.W tej rundzie Remigiusz Heluska wynikiem 181 punktów zajął miejsce I natomiast Ernest Żak miejsce II.Zabrakło nam 5 punktów żeby wygrać te zawody - zdobyliśmy drużynowo srebro. 4 czerwca odbędzie się podsumowanie Ligii tak więc wyniki klasyfikacji ogólnej za dwa miesiące.
Anna BolanowskaIdź do strony  1 2 3 ... 12 13 14