Programy
logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 1
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon
Przegląd twórczości w języku niemieckim
sebas, wtorek 17 kwiecień 2018 - 10:24:28 // Komentarze: 0

Uczniowie z Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie - Wiktoria Mikołajczyk oraz Eryk Wysopal- wzięli udział w VII Przeglądzie Twórczości w Języku Niemieckim, którego celem było rozbudzanie zainteresowania językiem niemieckim i pozytywne nastawienie do nauki języka obcego, stworzenie młodzieży możliwości publicznej prezentacji przygotowanych form artystycznych w języku niemieckim oraz umożliwienie nauczycielom czerpania wzajemnych inspiracji i doskonalenia warsztatu pracy z zakresu nauczania języka niemieckiego. Przegląd odbył się w czterech kategoriach : przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Honorowy patronat nad VI PRZEGLĄDEM TWÓRCZOŚCI W JĘZYKU NIEMIECKIEM objęli: Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec i Niemieckie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne we Wrocławiu. Każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe pomocne w nauczaniu języka niemieckiego oraz dyplomy firmowane przez instytucje, które objęły przegląd patronatem. Gratuluję występu .
Ewa NowakZawody strzeleckie
sebas, poniedziałek 16 kwiecień 2018 - 09:59:19 // Komentarze: 0

Dnia 11 kwietnia we wrocławskim XV Liceum Ogólnokształcącym odbyła się finałowa V runda Ligii Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych podsumowująca nasze wielomiesięczne treningi oraz zmagania. Ta ostatnia runda to dla niektórych skok w klasyfikacji do góry lub spadek w dół. Atmosfera była napięta. Wszystkie drużyny dobrze wiedziały co mają do stracenia a co do zyskania. W tej rundzie zawodnicy rywalizowali o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu. Przed naszą drużyną było ciężkie zadanie - po V rundzie w klasyfikacji ogólnej utrzymać się na III miejscu.Gabriela Chromik, Remigiusz Heluska, Ernest Żak, Hubert Lesiecki i Dawid Józek strzelali doskonale.W tej rundzie Remigiusz Heluska wynikiem 181 punktów zajął miejsce I natomiast Ernest Żak miejsce II.Zabrakło nam 5 punktów żeby wygrać te zawody - zdobyliśmy drużynowo srebro. 4 czerwca odbędzie się podsumowanie Ligii tak więc wyniki klasyfikacji ogólnej za dwa miesiące.
Anna BolanowskaKościuszkowcy w Europie
sebas, środa 11 kwiecień 2018 - 13:14:06 // Komentarze: 0

Nauczycielki CKZiU w Wołowie p. Izabela Michońska i p. Mariola Fyda zdobywaja nowe doświadczenia na międzynarodowym szkoleniu w Portugalii “The power of Body Language and Relaxation Techniques in school context” w ramach projektu “Kościuszkowcy w Europie” (Erasmus +)

Dorota Winiarz
Dzień Świętego Patryka
zenon, środa 11 kwiecień 2018 - 09:53:58 // Komentarze: 0

Dnia 5 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Świętego Patryka zorganizowany przez klasę I TI, na który składało się wiele konkursów. Na początek: klasy biorące udział w zabawie przygotowały prezentacje o święcie oraz quiz wiedzy o Irlandii. Następnie przeprowadzono paradę Świętego Patryka. Uczniowie wystąpili w pięknych, zielonych strojach. Imprezę zakończyła degustacja potraw przygotowanych przez uczniów. Nie zabrakło również szanownego jury, w którego skład wchodzili: Pani wicedyrektor Bogumiła Połeć, Pani Agnieszka Krupa, Pan Maciej Szubski, Pan Zenon Pędziwiatr, przedstawiciel klas i przewodnicząca szkoły Karolina Kołacka, uczennica klasy IV TI oraz honorowy gość - św. Patryk, w którego rolę wcielił się Patryk Leciejewski, uczeń klasy IV TI. Każda konkurencja była oceniana i punktowana przez jury od 0-10. To pomogło wskazać nam na koniec klasę, która najlepiej przygotowała się na ten dzień. Nagrodą były pyszne słodycze. Zwycięzcą tegorocznego konkursu została klasa I TI, drugie miejsce zajęła klasa I TE/TPS, natomiast trzecie - klasa I TL/TM. Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach uczniów odzwierciedlał radość w sercu, a tradycja będzie kontynuowana w następnych latach. Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom za przybycie oraz przygotowanie się do tego święta.

[ Czytaj resztę... ]


Mobilność kadry nauczycielskiej
sebas, czwartek 05 kwiecień 2018 - 09:57:07 // Komentarze: 0

Każdy nauczyciel rozpoczynając swoją ścieżkę kariery zawodowej w tym zawodzie jest świadomy, iż ukończone studia nie będą ostatnim etapem procesu nauczania, a wprost przeciwnie, to dopiero po studiach zaczyna się nasze kształcenie praktyczne. Musimy nadążać za zmianami w oświacie, poszerzać swoją wiedzę merytoryczną, poznawać nowe i nowoczesne metody i techniki wykorzystywane z pracy z uczniem, zdobywać nowe umiejętności, krótko mówiąc, nie możemy usiąść i cieszyć się dyplomem studiów - musimy kształcić się nieustannie, aby praca z uczniem przynosiła wymierne efekty. Kształcimy się całe życie nauczycielskie. I ciekawe formy kształcenia oferuje nauczycielom Program Erasmus + w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej”. Projekt ten w obszarze edukacji szkolnej ma na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej poprzez udział pracowników szkoły w mobilnościach zagranicznych, takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których nauczyciele podnoszą własne kompetencje zawodowe. I z takich możliwości korzystają również nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie, którzy od 2016 roku uczestniczą w szkoleniach w ramach Programu Erasmus +.

[ Czytaj resztę... ]


Zdalne nauczanie sposobem na wzrost aktywności uczniów
sebas, wtorek 27 marzec 2018 - 09:22:04 // Komentarze: 0

To, że uczniowie wolą spędzać czas przy komputerze, niż przy podręczniku, to wie prawie każdy nauczyciel. Szukamy różnych form i metod pracy, aby zachęcić ucznia do wzrostu aktywności, zaangażowania w procesie nauczania, a co za tym idzie, również wzrostu motywacji wewnętrznej każdego podopiecznego. Ciekawym sposobem jest platforma moodle. I to był temat przewodni Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych, które odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie w dniu 20.03.2018 roku. Na spotkanie zostali zaproszeni wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą poszerzyć swój warsztat pracy i wykorzystywać nowoczesne i aktywizujące uczniów narzędzie. Spotkanie prowadził Pan Zenon Pędziwiatr, nauczyciel informatyki i przedmiotów zawodowych informatycznych, który z pasją opowiadał o swoich doświadczeniach z pracy na platformie. Nauczyciele usłyszeli o zaletach pracy z moodle, o technicznej stronie zarządzania serwisem i kursami, a co najważniejsze, zobaczyli jak w praktyce wygląda praca nauczyciela i uczniów z wykorzystaniem moodla.

Izabela Michońska[ Czytaj resztę... ]


Celne strzały kościuszkowców
sebas, piątek 23 marzec 2018 - 21:47:58 // Komentarze: 0

Dzisiaj, 23 marca 2018 r., odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora Technikum nr 1 im. T. Kościuszki w Wołowie. Nasza drużyna zajęła zespołowe II miejsce. Na tym nie koniec. Remigiusz Heluska zajął I miejsce a Hubert Lesiecki miejsce II w klasyfikacji chłopców. Pani Dyrektor z radością wręczyła trofea naszym uczniom. Wyniki klasyfikacji ogólnej były następujące: I miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące nr IV z Wrocławia, II miejsce nasza szkoła, III miejsce Liceum Ogólnokształcące nr VII z Wrocławia. Należy nadmienić, że jesteśmy jedyną szkołą spoza Wrocławia z utrudnionym dostępem do profesjonalnych strzelnic zamkniętych. Tym bardziej cieszą tak dobre wyniki.

Anna Bolanowska
KOŚCIUSZKOWCY NA PODIUM!!!
sebas, poniedziałek 19 marzec 2018 - 11:15:55 // Komentarze: 0

15 marca 2018r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie uczniowie szkół z terenu powiatu wołowskiego sprawdzili swoją wiedzę w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym, poszerzanie wiedzy na temat historii i tradycji ruchu strażackiego, historii pożarnictwa, struktur OSP i PSP, tradycji czy sprzętu straży pożarnej.Była to również okazja do popularyzacji wśród młodzieży postaw społecznych i zachęcenia jej do zainteresowania się sprawami ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.
Turniej organizowany był w trzech kategoriach wiekowych: I –szkoły podstawowe, II – szkoły gimnazjalne, III –szkoły ponadgimnazjalne. W tej ostatniej kategorii, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego reprezentowały dwa Zespoły Turniejowe w składzie: I zespół-Wojciech Hnatkiewicz, Bartosz Cukla, Paweł Wróblewski oraz II zespół -Alicja Łużna, Krystian Tymczyszyn, Szymon Woźny. Reprezentanci powiatowych eliminacji to uczniowie II i IV klasy w zawodzie technik logistyk.[ Czytaj resztę... ]


Idź do strony  1 2 [3] 4 ... 12 13 14