Programy
logo

logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 12
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon

Dzień Otwarty Szkoły 26 kwietnia 2018 r.

Zdalne nauczanie sposobem na wzrost aktywności uczniów
sebas, wtorek 27 marca 2018 - 09:22:04 // Komentarze: 0

To, że uczniowie wolą spędzać czas przy komputerze, niż przy podręczniku, to wie prawie każdy nauczyciel. Szukamy różnych form i metod pracy, aby zachęcić ucznia do wzrostu aktywności, zaangażowania w procesie nauczania, a co za tym idzie, również wzrostu motywacji wewnętrznej każdego podopiecznego. Ciekawym sposobem jest platforma moodle. I to był temat przewodni Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych, które odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie w dniu 20.03.2018 roku. Na spotkanie zostali zaproszeni wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą poszerzyć swój warsztat pracy i wykorzystywać nowoczesne i aktywizujące uczniów narzędzie. Spotkanie prowadził Pan Zenon Pędziwiatr, nauczyciel informatyki i przedmiotów zawodowych informatycznych, który z pasją opowiadał o swoich doświadczeniach z pracy na platformie. Nauczyciele usłyszeli o zaletach pracy z moodle, o technicznej stronie zarządzania serwisem i kursami, a co najważniejsze, zobaczyli jak w praktyce wygląda praca nauczyciela i uczniów z wykorzystaniem moodla.

Izabela Michońska[ Czytaj resztę... ]


Celne strzały kościuszkowców
sebas, piątek 23 marca 2018 - 21:47:58 // Komentarze: 0

Dzisiaj, 23 marca 2018 r., odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora Technikum nr 1 im. T. Kościuszki w Wołowie. Nasza drużyna zajęła zespołowe II miejsce. Na tym nie koniec. Remigiusz Heluska zajął I miejsce a Hubert Lesiecki miejsce II w klasyfikacji chłopców. Pani Dyrektor z radością wręczyła trofea naszym uczniom. Wyniki klasyfikacji ogólnej były następujące: I miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące nr IV z Wrocławia, II miejsce nasza szkoła, III miejsce Liceum Ogólnokształcące nr VII z Wrocławia. Należy nadmienić, że jesteśmy jedyną szkołą spoza Wrocławia z utrudnionym dostępem do profesjonalnych strzelnic zamkniętych. Tym bardziej cieszą tak dobre wyniki.

Anna Bolanowska
KOŚCIUSZKOWCY NA PODIUM!!!
sebas, poniedziałek 19 marca 2018 - 11:15:55 // Komentarze: 0

15 marca 2018r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie uczniowie szkół z terenu powiatu wołowskiego sprawdzili swoją wiedzę w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym, poszerzanie wiedzy na temat historii i tradycji ruchu strażackiego, historii pożarnictwa, struktur OSP i PSP, tradycji czy sprzętu straży pożarnej.Była to również okazja do popularyzacji wśród młodzieży postaw społecznych i zachęcenia jej do zainteresowania się sprawami ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.
Turniej organizowany był w trzech kategoriach wiekowych: I –szkoły podstawowe, II – szkoły gimnazjalne, III –szkoły ponadgimnazjalne. W tej ostatniej kategorii, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego reprezentowały dwa Zespoły Turniejowe w składzie: I zespół-Wojciech Hnatkiewicz, Bartosz Cukla, Paweł Wróblewski oraz II zespół -Alicja Łużna, Krystian Tymczyszyn, Szymon Woźny. Reprezentanci powiatowych eliminacji to uczniowie II i IV klasy w zawodzie technik logistyk.[ Czytaj resztę... ]


Zawierzenie Maryjne Kościuszkowców
sebas, poniedziałek 12 marca 2018 - 14:08:46 // Komentarze: 0

Maturzyści Wołowskiego Technikum w imieniu wszystkich maturzystów archidiecezji wrocławskiej, zawierzyli Maryi swe egzaminy i plany życiowe.
W miniony piątek 9 marca 2018 roku uczniowie klas IV Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w CKZiU w Wołowie pod opieką księdza katechety Wojciecha Buźniaka i swoich nauczycieli: Urszuli Opoń, Agnieszki Rak-Skrzypek i Sebastiana Simlata udali się na XVIII Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Hasło pielgrzymki: „Nie bój się Maryjo” nawiązywało do hasła Światowych Dni Młodzieży na rok 2018.
W tym roku była to pielgrzymka wyjątkowa dla naszej szkoły, ponieważ byliśmy jej współprowadzącymi. Spotkanie młodzieży na Jasnej Górze rozpoczęło się od konferencji, którą wygłosił ks. Piotr Wawrzynek, wieloletni duszpasterz młodzieży, a od niedawna proboszcz parafii św. Jadwigi we wrocławskiej Leśnicy. Ksiądz Piotr pokazał maturzystom jak bardzo Maryja jest do nich podobna. Ona, jak każdy z nas, przeżywała strach i obawę, nie była od tego wolna. Ale wiedziała, że znalazła „łaskę u Boga”, że jest przez Niego kochana. I właśnie tę prawdę musi sobie uświadomić każdy: jesteś kochany przez Boga. Zanim zacząłeś Boga kochać, On cię już ukochał pełnią miłości - mówił ks. Wawrzynek. Miłość usuwa lęk. „Bóg kocha człowieka, dlatego w Piśmie Świętym mówi do niego, aż 365 razy, jakby każdego dnia roku, nie lękaj się! – zakończył prelegent.
Po konferencji uczestnicy mieli czas na modlitwę adoracyjną i spowiedź, a następnie na chwilę zwiedzania klasztoru jasnogórskiego. O godz. 14:30 w Kaplicy Jasnogórskiej przed Cudownym obrazem Królowej Polski, ks. Wojciech Buźniak razem z siódemką maturzystów z naszego technikum: Anną Dzieciaszek, Magdaleną Dziubińską, Jakubem Mazurkiewiczem, Jerzym Matuszów, Piotrem Romanowskim, Karolem Borkowskim i Patrykiem Leciejewskim w obecności ojca biskupa Jacka Kicińskiego i diecezjalnego duszpasterza młodzieży, w imieniu wszystkich maturzystów archidiecezji wrocławskiej, dokonali aktu zawierzenia egzaminów maturalnych i całego życia Bogu i Maryi. W czasie tej modlitwy śpiew prowadzili Wołowianie: Państwo Karolina i Krzysztof Szewczykowie, którym bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę. Musieli przeorganizować wiele spraw, by razem z nami modlić się u Matki. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni.


[ Czytaj resztę... ]


Kościuszkowcy wspierają potrzebujących! Warto pomagać!
sebas, czwartek 08 marca 2018 - 13:25:30 // Komentarze: 0

Uczniowie Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie od wielu lat uczestniczą w organizowanych w szkole różnych akcjach społecznych mających na celu wsparcie potrzebujących i wzrost świadomości młodych ludzi, że nie potrzeba wiele, żeby uszczęśliwić drugiego człowieka.
W szkole organizowane są kilka razy w roku akcje krwiodawstwa, dwukrotnie została zorganizowana akcja Komórkomania, a cały ubiegły rok szkolny uczniowie brali udział w kampanii „Transplantacji drugie życie”, a otrzymany w nagrodę czek o wartości 1.000,00 za ogromne zaangażowanie w zwiększanie świadomości ludzi na temat przeszczepu narządów przekazali dla Magicznej Krainy w Wołowie.
I trzeba sobie zadać pytanie, czy warto angażować się w takie działania? Warto!!! Ponieważ każda kropla krwi zebrana podczas akcji zostanie przekazana chorym dzieciom, dorosłym i być może przyczyni się do uratowania życia. Czy warto rejestrować się w bazie dawców szpiku i komórek macierzystych? Również warto i trzeba w ten sposób choć zapoczątkować drogę pomocy. Możemy pomyśleć, że przecież prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla pacjenta jest bardzo niskie, ale im więcej potencjalnych dawców się zarejestruje, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.
Nasz szkolny kolega Janek Pluta jest potwierdzeniem tego, że nawet w stogu siana można znaleźć igłę! Janek zarejestrował się na naszej pierwszej szkolnej akcji „komórkomanii” w kwietniu 2017 roku a teraz ma szansę uratować chorej osobie życie!!! Janek otrzymał już podziękowania od DKMS złożone w imieniu pacjenta i jego rodziny za oddanie krwi do badań „typizacji potwierdzającej” oraz wskaźników chorób zakaźnych i stał się istotną częścią procesu poszukiwania odpowiedniego dawcy dla pacjenta i jego szansą na drugie życie. Trzymajmy kciuki za Janka!
Nasze działania wspierające chorych zostały nagrodzone – 30.01.2018r Dolnośląski Kurator Oświaty i przedstawicielka Fundacji DKMS Agnieszka Wróblewska wręczyli certyfikaty „Szkoły z życiem” szkołom uczestniczącym w I edycji DOLNOŚLĄSKIEJ #KOMÓRKOMANII – akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek krwiotwórczych szpiku allogenicznego. My również taki Certyfikat otrzymaliśmy!
„Nie ma nic piękniejszego niż wspieranie osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan zdrowia i podarowanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi”

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ KROPLĘ KRWI, KAŻDE PRZEKAZANE OŚWIADCZENIE WOLI I ZA REJESTRACJĘ W BAZIE DKMS !

Izabela Michońska i Ewa Nowak


[ Czytaj resztę... ]


Programowanie z eTwinning
sebas, środa 07 marca 2018 - 13:34:29 // Komentarze: 0

W mroźny weekend marca germanistki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie Dorota Winiarz i Ewa Nowak wzięły udział w seminarium szkoleniowo-kontaktowym „Programowanie z eTwinning” w Zielonej Górze zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji . Seminarium skierowane było do nauczycieli, którzy chcą podjąć współpracę krajową w ramach programu eTwinning. eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych.[ Czytaj resztę... ]


Zajęcia warsztatowe w PCC Rokita
zenon, niedziela 04 marca 2018 - 19:40:42 // Komentarze: 0

21 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły z klasy I TM - technik mechatronik w ramach nawiązanej współpracy partnerskiej uczestniczyli w pierwszych zajęciach w PCC Rokita w Brzegu Dolnym. Po odbytym kursie BHP uczniowie zapoznali się ze strukturą organizacyjną i funkcjonowaniem zakładu.Dziękujemy pracownikom PCC Rokita za przeprowadzenie interesujących zajęć.
Uczniowie kl. I TMLogistyka miejska w praktyce
sebas, piątek 02 marca 2018 - 23:30:52 // Komentarze: 0

Gdzież najlepiej się uczyć, jak nie w miejscu pracy? I właśnie w dwa bardzo ciekawe miejsca pracy we Wrocławiu udali się w ramach wyjazdu edukacyjno-integracyjnego uczniowie Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.
A cóż zobaczyli?[ Czytaj resztę... ]


Idź do strony  1 2 3 [4] 5 ... 12 13 14