Programy
logo

logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 1
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon
Jak nie czytam, jak czytam
sebas, środa 13 czerwiec 2018 - 08:48:34 // Komentarze: 0

Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się przed budynkiem biblioteki, aby punktualnie o godzinie 10.00 wziąć udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Ponieważ szkoła znajduje się w kilku budynkach i terenów zielonych jest pod dostatkiem, całe wydarzenie odbyło się na powietrzu, w przepięknym otoczeniu przyrody. Uczniowie czytając w różnych miejscach pokazali, że szkoła posiada warunki sprzyjające nie tylko czytaniu, ale również nauce i wypoczynkowi. Wybór miejsc też nie był przypadkowy. Uczniowie zadecydowali, że miejsca które wybiorą na czytanie będą ich ulubionymi i najczęściej odwiedzanymi podczas przerw.
sSKościuszkowcy ze srebrem i złotem
sebas, środa 06 czerwiec 2018 - 07:53:18 // Komentarze: 0

Wczoraj 4 czerwca na zawodach we Wrocławiu odebraliśmy puchar za II miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Strzeleckiej
Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza ostatnia runda pozwoliła nam sięgnąć po drużynowe srebro. Przeskoczyliśmy o 8 punktów Liceum nr 15 z Wrocławia. Remigiusz Heluska okazał się najlepszym strzelcem w klasyfikacji generalnej w konkurencji karabinek pneumatyczny otwarte przyrządy celownicze . Nasz uczeń otrzymał złoty medal oraz nagrodę rzeczową w postaci zegarka z okolicznościowym grawerem.
Oprócz Remika do tego spektakularnego wyniku przyczynili się również: Gabriela Chromik, Gabriela Bilska, Nicola Czech, Ernest Żak, Dawid Józek, Hubert Lesiecki, Karol Działa oraz Jakub Kociemba.
Anna BolanowskaWymiana młodzieży z Buchholz pt. „Zachować pamięć. Wołów 2018”
sebas, wtorek 05 czerwiec 2018 - 09:12:28 // Komentarze: 0

Od poniedziałku, 28.05.2018r. gościli u nas w Wołowie uczniowie wraz z opiekunkami z Zintegrowanego Zespołu Szkół w Buchholz. Do południa pierwszego dnia młodzież wypoczywała, ponieważ przyjechała do nas bardzo wcześnie rano. Po południu goście wraz z partnerami polskimi zwiedzili nasze miasto, szukając jednocześnie odpowiedzi do quizu o Wołowie. Właściwy program rozpoczął się dopiero o godzinie 15.00 w Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie grupa polska, którą stanowili uczniowie czterech wołowskich szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich oraz grupa niemiecka, została powitana przez wiceburmistrza miasta Wołów pana Jacka Włoska oraz wiceprzewodniczącego komisji do spraw współpracy z zagranicą Sejmiku województwa dolnośląskiego pana Jacka Pilawę. Następnie grupy przedstawiły się sobie, by wreszcie obejrzeć film pt. „Chłopiec w pasiastej piżamie ". We wtorek wyjechaliśmy na wycieczkę do Rogoźnicy, do miejsca pamięci terroru hitlerowskiego - obozu Gross Rosen. Na terenie obozu pracownicy muzeum przeprowadzili 4- godzinny program edukacyjny, który rozpoczął się od oprowadzenia po obiekcie obozu. Następnie obejrzeliśmy film historyczny powstały w oparciu o wspomnienia i relacje byłych więźniów. Kolejnym etapem był udział w programie edukacyjnym pt. „Egzekucje w KL Gross-Rosen”. Także następne punkty wycieczki wiązały się z kontynuacją tematu. Jeszcze tego samego dnia udaliśmy się na wycieczkę do zamku Książ, który był nie tylko majestatyczną siedzibą arystokratycznej rodziny Hochbergów, wartym obejrzenia obiektem historycznym, ale również w jego podziemiach powstawały pracą rąk więźniów filii obozu Gross Rosen liczne betonowe schrony, uznawane za część obronnego Kompleksu „Riese". Noc spędziliśmy w malowniczej agroturystyce "Pajda" - drewnianym domu ulokowanym w wyższej części Sokolca.

[ Czytaj resztę... ]


Memoriał Szobera a Kościuszkowcy
sebas, wtorek 22 maj 2018 - 13:12:28 // Komentarze: 0

W dniach 22 - 23 maja odbywa się III LEKKOATLETYCZNY MEMORIAŁ IM. JANA SZOBERA. Dzisiaj startują Szkoły Podstawowe z całego Powiatu Wołowskiego. W zawodach uczestniczy ponad 500 zawodników Jak zwykle obsługą całych zawodów wraz z organizatorami OSIR Wołów zajmują się wolontariusze z naszej szkoły.
A. BolanowskaŚwięto Drzewa
sebas, czwartek 17 maj 2018 - 09:22:51 // Komentarze: 0

Święto Drzewa od 12 lat integruje społeczności . Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami - sadzeniem i ochroną drzew. Wspólne sadzenie drzew odbyło się 25 kwietnia w Technikum nr 1 w Centrum Edukacji Ekologicznej Stacja Wołów - Natura 2000. W projekcie tym wzięli udział uczniowie klas siódmych Szkół Podstawowych oraz uczniowie kl. III TAK i II TMO TECHNIKUM NR 1. Posadzono 30 sztuk drzew lipy drobnolistnej na terenie obiektu szkolnego, przeprowadzono konkurs, wyłoniono laureatów a wspólną zabawę zakończył grill z pyszna kiełbaską.
Agnieszka KrupaZielone projekty uczniów
sebas, czwartek 17 maj 2018 - 09:03:03 // Komentarze: 0

Dzięki współpracy z władzami lokalnymi nasi uczniowie maja szanse realizacji własnych projektów autorski na terenie miasta Wołów. W wyniku tych działań uczniowie klasy III architektury krajobrazu i II ochrony środowiska zaprojektowali, skosztorysowali i wykonali napis WOŁÓW na miejskim placu zabaw, wysadzili ok 300 sztuk roślin sezonowych w klombach na rynku miasta. Taka praktyka w terenie pozwala utrwalić uczniom umiejętności nabyte w trakcie zajęć lekcyjnych.
Agnieszka Krupa„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy wszystko się zaczyna… " Jan Twardowski
sebas, poniedziałek 07 maj 2018 - 10:04:21 // Komentarze: 0

W piątek – 27 kwietnia – w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie żegnaliśmy uczniów klas maturalnych. Szkołę ukończyły trzy klasy technikum. Na uroczystości zakończenia szkoły gościliśmy: wicestarostę wołowskiego pana Władysława Boczara, sekretarza gminy Wołów panią Annę Brodziak- Cisak , dyrektora Wołowskiego Ośrodka Kultury pana Rafała Zająca, przewodniczącą Rady Rodziców panią Justynę Borkowską. Akademię rozpoczęła Dyrektor szkoły pani Barbara Żelaźniak, która serdecznie powitała zgromadzonych Gości, Grono Pedagogiczne oraz młodzież. Pani Dyrektor przypomniała zgromadzonym, że pod nadzorem wszystkich nauczycieli uczniowie naszej szkoły przygotowywali się w ciągu czerech lat do wielu projektów, konkursów, olimpiad czy też zawodów sportowych, na których zdobywali świetne miejsca i atrakcyjne nagrody oraz brali udział w licznych akcjach wolontariackich.[ Czytaj resztę... ]


„Technicy bez granic” w Hiszpanii
sebas, poniedziałek 07 maj 2018 - 09:44:27 // Komentarze: 0

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie odbywają od paru lat zagraniczne praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus + , najpierw zgodnie z projektem „Technicy bez granic”, a obecnie realizując projekt „ Technicy bez granic II ”, który w latach 2017 – 2019 obejmie 46 uczniów kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik informatyk, technik logistyk i technik ochrony środowiska. W tym roku szkolnym 15 naszych podopiecznych: siedmiu w zawodzie technik logistyk i ośmiu w zawodzie technik ochrony środowiska spędziło cztery tygodnie w Hiszpanii , w Saragossie - w jednym z największych centrów logistycznych w Europie.[ Czytaj resztę... ]


Idź do strony  1 2 3 ... 12 13 14