Programy
logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 1
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon

Dzień Otwarty Szkoły 26 kwitnia 2018 r.

Najlepszy z niemieckiego w powiecie
sebas, środa 28 luty 2018 - 09:10:27 // Komentarze: 0

W lutym 2018 odbył się IX Powiatowy Konkurs Językowy dla uczniów szkół średnich. Celem konkursu było wspieranie uczniów w rozwijaniu kompetencji językowych, pogłębianie zainteresowań filologicznych, mobilizowanie do samodzielnej, systematycznej pracy oraz nagradzanie wysiłków zarówno uczniów jak i nauczycieli. Współzawodnictwo odbyło się w Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej w Wołowie w dwóch osobnych kategoriach: język angielski i język niemiecki. Z języka niemieckiego najlepszym okazał się Jan Pluta z Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie. Gratulacje!
Ewa NowakBEKSIŃSKI NIEZNANY
sebas, poniedziałek 26 luty 2018 - 10:43:36 // Komentarze: 0

Nowy tydzień dla kościuszkowców rozpoczął się kulturalnie. Klasa IV TPS oraz IV TI/TE gościły w Wołowskim Ośrodku Kultury na wystawie BEKSIŃSKI NIEZNANY. Młodzież mogła podziwiać fotografie, fotomontaże, grafiki komputerowe oraz oglądać wywiady i filmy dokumentalne. Dodatkowo każdy miał okazję uczestniczyć w pokazie virtual reality oddającym klimat twórczości Beksińskiego.

sSTłusty Czwartek
zenon, środa 14 luty 2018 - 16:56:20 // Komentarze: 0

W Tłusty Czwartek mieszkańcy Bursy Szkolnej zgodnie z Polską tradycją objadali się chruścikami. Dziewczyny z kursu sprzedawców podczas zajęć kulinarnych samodzielnie wykonały przepyszne chrusty. Warto było sie pomęczyć przy ugniataniu i smażeniu ciasta. Chłopcy nie mogli się doczekać kiedy będą gotowe. Uczta była wielka a i łasuchów w Bursie nie brakowało.


[ Czytaj resztę... ]


Wojskowe ćwiczenia u kościuszkowców
sebas, wtorek 13 luty 2018 - 20:27:42 // Komentarze: 0

W ubiegłym tygodniu, od 5 lutego dzięki współpracy Gminy Wołów z 10 Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia, gościliśmy na terenie Szkoły 1 batalion dowodzenia . Batalion na swoje szkolenie specjalne zajął dwie sale gimnastyczne, część stołówki oraz pobliski stary stadion szkolny. Bazując na informacji z Zeszytów Naukowych WSOWL do zadań batalionu dowodzenia należy zapewnienie dowództwu należytych warunków organizacyjno - technicznych umożliwiających właściwe funkcjonowanie systemu dowodzenia i łączności.

[ Czytaj resztę... ]


Tak się bawi! Tak się bawi CKZiU
sebas, niedziela 04 luty 2018 - 11:31:19 // Komentarze: 0

Sobota 3 lutego to jeden z piękniejszych wieczorów. Maturzyści CKZiU w Wołowie w zawodzie: technik pojazdów samochodowych, technik logistyk, technik informatyk, technik ekonomista bawili się wspaniałe na swoim wymarzonym i jednym w swoim rodzaju balu studniówkowym. Cudowny wieczór. Byłem, widziałem, potwierdzam. Dziękujemy Wam za przewspaniałą zabawę.

sS


Liga Strzelecka
zenon, wtorek 30 styczeń 2018 - 16:45:49 // Komentarze: 0

Fantastycznie rozpoczęła się nasza rywalizacja w miydzyszkolnej Lidze Strzeleckiej. Po wstępnej rekrutacji do drużyny strzeleckiej dołączyli nowi zawodnicy z klas pierwszych. W listopadzie odbyła się I runda Ligii. Nasi zawodnicy: Jakub Kociemba, Ernest Żak, Dawid Józek, Remigiusz Heluszka oraz Hubert Lesiecki, zdobyli drużynowe III miejsce. W klasyfikacji indywidualnej chłopców Dawid Józek zajął III miejsce natomiast Jakub Kociemba pomimo, że zdobył tyle samo punktów co Dawid zajął miejsce IV. W takiej sytuacji gdy zawodnicy mają tyle samo punktów liczy się ilość zdobytych 10-tek.
II runda, która odbyła się przed feriami to runda przeznaczona wyłącznie dla uczniów klas pierwszych. Nasza drużyna pierwszaków w składzie: Gabrysia Chromik, Gabrysia Bilska, Nicola Czech, Hubert Lesiecki, Karol Działa i Adam Micewicz rewelacyjnie wypadła na tle innych szkół. Wysokim wynikiem uplasowała się na II miejscu. Najlepszym zawodnikiem drużyny okazał się Karol Działa zdobywając brązowy medal. Obecnie w klasyfikacji ogólnej po dwóch rundach zajmujemy III miejsce tuż przed wrocławskim Liceum nr VII. Za dwa tygodnie następna runda.
Trzymajcie kciuki !!!!

Anna Bolanowska


[ Czytaj resztę... ]


Świątecznych kolęd czas
sebas, poniedziałek 08 styczeń 2018 - 11:23:12 // Komentarze: 0

Boże Narodzenie to wyjątkowe misterium radości, to czas niezwykły dla każdego człowieka, to pora świątecznych życzeń i śpiewania kolęd. 4 stycznia 2018 r. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie rozbrzmiewało kolędami i zamieniło się w świąteczną, a zarazem muzyczną scenę, na której każdy mógł przeżyć czar Magii Kolęd i Pastorałek.
W tegorocznej Magii zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej w Wołowie wystąpiło 10 uczestników. Wszystkich zaproszonych gości powitała Dyrektor PCE i PPP w Wołowie Pani Krystyna Adaśko. W świąteczny nastrój wprowadziła uczennica wołowskiego liceum Aleksandra Jasińska śpiewając po polsku kolędę "Oj maluśki maluśki".[ Czytaj resztę... ]


Warsztaty w przedszkolu
sebas, sobota 30 grudzień 2017 - 22:37:20 // Komentarze: 0

14- ego grudnia 2017 roku, w ramach powtórzenia i utrwalenia wiadomości, uczniowie klasy II technik ochrony środowiska pod kierunkiem pani Katarzyny Malik-Judzińskiej, poprowadzili zajęcia warsztatowe w grupie "Jagódki" Przedszkola nr 2 "Słoneczko" w Wołowie. Celem zajęć było przekazanie dzieciom, poprzez zabawę, podstawowych wiadomości na temat ochrony środowiska, czym jest produkowanie dużych ilości odpadów i śmieci oraz w jaki sposób można wykorzystać surowce wtórne.
Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem dzięki czemu zainteresowanie przedszkolaków było ogromne. Każdy z małych uczestników otrzymał medal i dyplom "małego ekologa".
Bardzo dziękujemy grupie "Jagódki" i wychowawcy za miłe przyjęcie nas do swego przedszkolnego grona oraz piękne podziękowania.


K. Malik-Judzińska


[ Czytaj resztę... ]


Idź do strony  1 [2] 3 ... 10 11 12