Programy
logo

logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 10
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon

IX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ
sebas, środa 30 listopada 2016 - 11:48:06 // Komentarze: 0

W pa??dzierniku ruszy??a IX edycja Og??lnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Olimpiada skierowana jest do uczni??w szk???? ??rednich i policealnych uczÄ?cych siÄ? zawod??w: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu rozbudziÄ? w??r??d m??odych ludzi m.in. zainteresowanie tematykÄ? logistycznÄ?, pomoc w ocenie programu nauczania w szko??ach ??rednich i policealnych.
O IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej można powiedzieć, że jest wyjątkowa. W logistycznych zmaganiach wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników z 316 szkół. Do II – okręgowego etapu awansowało 712 osób, które wykazały się największą wiedzą z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Wśród najlepszych są również uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie z klasy III technik logistyk: Krystian Tymczyszyn i Paweł Wróblewski. II - Okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się już 2 grudnia a 16 grudnia – poznamy wyniki. Uczniowie z najlepszymi wynikami zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowano na 3 marca w Wyższej Szkoły Logistyki. Jest o co walczyć – na najlepszych logistyków czekają: nagrody rzeczowe, indeksy do Wyższej Szkoły Logistyki, zwolnienie z egzaminu zawodowego, atrakcyjne staże w przedsiębiorstwach będących liderami w branży oraz wartościowe nagrody rzeczowe i wiele innych nagród. Trzymamy mocno kciuki za naszych logistyków, życzymy powodzenia.
Organizatorem IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Honorowym Patronem Olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym - Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sukces Olimpiady nie byłby możliwy bez wsparcia partnerów i sponsorów. Konkurs został objęty patronatem honorowym MEN oraz ORE. Patronami Merytorycznymi są Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. W organizację przedsięwzięcia zaangażowały się również najważniejsze przedsiębiorstwa z branży transportu, spedycji i logistyki. IMPERIAL Logistics, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski, Dachser, STILL, Transics International, PKN EPAL, DHL, PEKAES. Partnerem Olimpiady jest TSLogistic.
Tekst: WSL

Barbara Paszkiewicz
szkolny koordynator OOL
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie