Programy
logo

logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 2
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 2
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon
Zawierzenie Maryjne Kościuszkowców
sebas, poniedziałek 12 marzec 2018 - 14:08:46 // Komentarze: 0

Maturzyści Wołowskiego Technikum w imieniu wszystkich maturzystów archidiecezji wrocławskiej, zawierzyli Maryi swe egzaminy i plany życiowe.
W miniony piątek 9 marca 2018 roku uczniowie klas IV Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w CKZiU w Wołowie pod opieką księdza katechety Wojciecha Buźniaka i swoich nauczycieli: Urszuli Opoń, Agnieszki Rak-Skrzypek i Sebastiana Simlata udali się na XVIII Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Hasło pielgrzymki: „Nie bój się Maryjo” nawiązywało do hasła Światowych Dni Młodzieży na rok 2018.
W tym roku była to pielgrzymka wyjątkowa dla naszej szkoły, ponieważ byliśmy jej współprowadzącymi. Spotkanie młodzieży na Jasnej Górze rozpoczęło się od konferencji, którą wygłosił ks. Piotr Wawrzynek, wieloletni duszpasterz młodzieży, a od niedawna proboszcz parafii św. Jadwigi we wrocławskiej Leśnicy. Ksiądz Piotr pokazał maturzystom jak bardzo Maryja jest do nich podobna. Ona, jak każdy z nas, przeżywała strach i obawę, nie była od tego wolna. Ale wiedziała, że znalazła „łaskę u Boga”, że jest przez Niego kochana. I właśnie tę prawdę musi sobie uświadomić każdy: jesteś kochany przez Boga. Zanim zacząłeś Boga kochać, On cię już ukochał pełnią miłości - mówił ks. Wawrzynek. Miłość usuwa lęk. „Bóg kocha człowieka, dlatego w Piśmie Świętym mówi do niego, aż 365 razy, jakby każdego dnia roku, nie lękaj się! – zakończył prelegent.
Po konferencji uczestnicy mieli czas na modlitwę adoracyjną i spowiedź, a następnie na chwilę zwiedzania klasztoru jasnogórskiego. O godz. 14:30 w Kaplicy Jasnogórskiej przed Cudownym obrazem Królowej Polski, ks. Wojciech Buźniak razem z siódemką maturzystów z naszego technikum: Anną Dzieciaszek, Magdaleną Dziubińską, Jakubem Mazurkiewiczem, Jerzym Matuszów, Piotrem Romanowskim, Karolem Borkowskim i Patrykiem Leciejewskim w obecności ojca biskupa Jacka Kicińskiego i diecezjalnego duszpasterza młodzieży, w imieniu wszystkich maturzystów archidiecezji wrocławskiej, dokonali aktu zawierzenia egzaminów maturalnych i całego życia Bogu i Maryi. W czasie tej modlitwy śpiew prowadzili Wołowianie: Państwo Karolina i Krzysztof Szewczykowie, którym bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę. Musieli przeorganizować wiele spraw, by razem z nami modlić się u Matki. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni.
Najważniejszą częścią pielgrzymki była uroczysta Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem ojca biskupa Jacka Kicińskiego w Bazylice Jasnogórskiej. W homilii biskup apelował do maturzystów, by nie lękali się tego, co ich czeka, nie lękali się matury. „Ja też się lękałem i zdałem. Ale wy nie lękajcie się przyszłości, nie lękajcie się zawierzyć swojego życia Bogu i Maryi - podsumował kaznodzieja. Namawiał zebraną w bazylice jasnogórskiej młodzież, by zawierzała Maryi całe życie nie tylko dzisiaj, w dniu pielgrzymki, ale codziennie. „Proszę was, kochani maturzyści, abyście nie tylko przychodzili do Maryi przed maturą. Proszę, abyście przyjechali do Maryi także po maturze i opowiedzieli, jak mamie, o tym wszystkim, co się wydarzyło. Przychodźcie tutaj, do domu Matki, w każdym momencie waszego życia, to jest wasz dom i tu jest wasza matka. Maryja zawsze czeka – zakończył biskup.
Ksiądz Wojciech, Wychowawcy, a przede wszystkim sami maturzyści pamiętali także o dyrekcji, nauczycielach, pracownikach naszej szkoły oraz wszystkich mieszkańcach Wołowa polecając ich przed tronem Matki Bożej Częstochowskiej w swoich modlitwach. Chcielibyśmy również serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Dariuszowi Chmurze za dofinansowanie naszego wyjazdu, byśmy wszyscy mogli zawierzyć się Maryi na Jasnej Górze.
Uczniowie technikum nr 1 w CKZiU