Programy
logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 3
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 2
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon

Dzień Otwarty Szkoły 26 kwietnia 2018 r.

Rekrutacja
zenon, środa 03 styczeń 2018 - 21:45:50 // Komentarze: 0

UWAGA!!!
Rozpoczęła się rekrutacja uczennic i uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim

Regulamin projektu i formularz zgłoszenia dostępne są w sekretariacie szkoły, na stronie internetowej szkoły i u szkolnego koordynatora projektu, pani Bogumiły Połeć.


W ramach projektu Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim zostaną przyznane stypendia za wyniki w nauce za rok szkolny 2016/17 dla 6 uczniów, którzy zdobędę największą liczbę punktów, według kryteriów przyznawania stypendium. Stypendium w kwocie 350 złotych miesięcznie zostanie przyznane na okres 10 miesięcy.


26 kwietnia 2018

Dzień otwarty szkoły

Technikum nr 1

  • technik ekonomista
  • technik informatyk
  • technik logistyk
  • technik mechatronik
  • technik ochrony środowiska
  • technik pojazdów samochodowychMłodzież CKZiU w Wołowie gra w ,, Chłopską Szkołę Biznesu”
sebas, wtorek 24 kwiecień 2018 - 13:10:53 // Komentarze: 0

Dnia 24 kwietnia 2018 roku młodzież klas pierwszych uczestniczyła w grze edukacyjnej ,, Chłopska Szkoła Biznesu” prowadzonej przez panie: Ewę Godlewską i Agnieszkę Konradzką.
Gra została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jako narzędzie edukacyjne, szkoleniowe lub integracyjne, służące do pracy z grupą. Jest ona prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych.
[ Czytaj resztę... ]


Nauczycielskie dokształcanie w Portugalii
sebas, poniedziałek 23 kwiecień 2018 - 11:18:04 // Komentarze: 0

W ramach Programu Erasmus + „Mobilność kadry nauczycielskiej” nauczycielki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie wyjechały w terminie od 7 do 14 kwietnia 2018r do Portugalii, aby w wielokulturowej grupie szkoleniowej zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu mowy ciała, relaksacji w szkole na każdym poziomie nauczania, trudnych zachowań w środowisku szkolnym, zmianie nastawienia uczniów do nauki i polepszeniu relacji nauczyciel – uczeń. W szkoleniu „The power of Body Language and RelaxationTechniques in schoolcontext” uczestniczyli nauczyciele ze Słowenii, Włoch, Niemiec, Czech i oczywiście 2 przedstawicielki Polski. Łącznie grupa liczyła tylko 10 osób, co sprzyjało efektywnemu przeprowadzeniu różnorodnych ćwiczeń na warsztatach, wymianie doświadczeń, a także integracji grupy. Szkolenie zostało zorganizowane przez MEIO Training Center w Alcanede, a uczestnicy zostali zakwaterowani w starym, pięknym domu, w którym jednocześnie odbywały się szkolenia, warsztaty, zabawy integracyjne, wspólne biesiadowanie podczas śniadania, lanchu i obiadu.[ Czytaj resztę... ]


Kolejni uczniowie z Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki na praktyce w Irlandii
sebas, poniedziałek 23 kwiecień 2018 - 11:15:29 // Komentarze: 0

W celu umożliwienia naszym uczniom odnalezienia się na europejskim rynku pracy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego bierze od 2016 roku udział w projekcie „Technicy bez granic” w ramach programu "ERASMUS+: Kształcenie i szkolenie zawodowe”, finansowanego ze środków programu POWERVET. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli uczniowie mieli szansę wziąć udział w praktykach w Irlandii i tym samym sprawdzić się w nowych warunkach uwzględniających konieczność posługiwania się językiem obcym, ale także przyjrzeć się nowoczesnym metodom pracy i specjalistycznemu wyposażeniu, który jest stosowany w zakładach.[ Czytaj resztę... ]


Przegląd twórczości w języku niemieckim
sebas, wtorek 17 kwiecień 2018 - 10:24:28 // Komentarze: 0

Uczniowie z Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie - Wiktoria Mikołajczyk oraz Eryk Wysopal- wzięli udział w VII Przeglądzie Twórczości w Języku Niemieckim, którego celem było rozbudzanie zainteresowania językiem niemieckim i pozytywne nastawienie do nauki języka obcego, stworzenie młodzieży możliwości publicznej prezentacji przygotowanych form artystycznych w języku niemieckim oraz umożliwienie nauczycielom czerpania wzajemnych inspiracji i doskonalenia warsztatu pracy z zakresu nauczania języka niemieckiego. Przegląd odbył się w czterech kategoriach : przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Honorowy patronat nad VI PRZEGLĄDEM TWÓRCZOŚCI W JĘZYKU NIEMIECKIEM objęli: Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec i Niemieckie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne we Wrocławiu. Każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe pomocne w nauczaniu języka niemieckiego oraz dyplomy firmowane przez instytucje, które objęły przegląd patronatem. Gratuluję występu .
Ewa NowakZawody strzeleckie
sebas, poniedziałek 16 kwiecień 2018 - 09:59:19 // Komentarze: 0

Dnia 11 kwietnia we wrocławskim XV Liceum Ogólnokształcącym odbyła się finałowa V runda Ligii Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych podsumowująca nasze wielomiesięczne treningi oraz zmagania. Ta ostatnia runda to dla niektórych skok w klasyfikacji do góry lub spadek w dół. Atmosfera była napięta. Wszystkie drużyny dobrze wiedziały co mają do stracenia a co do zyskania. W tej rundzie zawodnicy rywalizowali o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu. Przed naszą drużyną było ciężkie zadanie - po V rundzie w klasyfikacji ogólnej utrzymać się na III miejscu.Gabriela Chromik, Remigiusz Heluska, Ernest Żak, Hubert Lesiecki i Dawid Józek strzelali doskonale.W tej rundzie Remigiusz Heluska wynikiem 181 punktów zajął miejsce I natomiast Ernest Żak miejsce II.Zabrakło nam 5 punktów żeby wygrać te zawody - zdobyliśmy drużynowo srebro. 4 czerwca odbędzie się podsumowanie Ligii tak więc wyniki klasyfikacji ogólnej za dwa miesiące.
Anna BolanowskaKościuszkowcy w Europie
sebas, środa 11 kwiecień 2018 - 13:14:06 // Komentarze: 0

Nauczycielki CKZiU w Wołowie p. Izabela Michońska i p. Mariola Fyda zdobywaja nowe doświadczenia na międzynarodowym szkoleniu w Portugalii “The power of Body Language and Relaxation Techniques in school context” w ramach projektu “Kościuszkowcy w Europie” (Erasmus +)

Dorota Winiarz
Dzień Świętego Patryka
zenon, środa 11 kwiecień 2018 - 09:53:58 // Komentarze: 0

Dnia 5 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Świętego Patryka zorganizowany przez klasę I TI, na który składało się wiele konkursów. Na początek: klasy biorące udział w zabawie przygotowały prezentacje o święcie oraz quiz wiedzy o Irlandii. Następnie przeprowadzono paradę Świętego Patryka. Uczniowie wystąpili w pięknych, zielonych strojach. Imprezę zakończyła degustacja potraw przygotowanych przez uczniów. Nie zabrakło również szanownego jury, w którego skład wchodzili: Pani wicedyrektor Bogumiła Połeć, Pani Agnieszka Krupa, Pan Maciej Szubski, Pan Zenon Pędziwiatr, przedstawiciel klas i przewodnicząca szkoły Karolina Kołacka, uczennica klasy IV TI oraz honorowy gość - św. Patryk, w którego rolę wcielił się Patryk Leciejewski, uczeń klasy IV TI. Każda konkurencja była oceniana i punktowana przez jury od 0-10. To pomogło wskazać nam na koniec klasę, która najlepiej przygotowała się na ten dzień. Nagrodą były pyszne słodycze. Zwycięzcą tegorocznego konkursu została klasa I TI, drugie miejsce zajęła klasa I TE/TPS, natomiast trzecie - klasa I TL/TM. Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach uczniów odzwierciedlał radość w sercu, a tradycja będzie kontynuowana w następnych latach. Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom za przybycie oraz przygotowanie się do tego święta.

[ Czytaj resztę... ]


Idź do strony  [1] 2 3 ... 11 12 13