Programy
logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 1
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon
Rekrutacja uczennic i uczniów do udziału w projekcie „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim”
zenon, środa 03 styczeń 2018 - 21:45:50 // Komentarze: 0

UWAGA!!!
Rozpoczęła się rekrutacja uczennic i uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim


Regulamin projektu i formularz zgłoszenia dostępne są w sekretariacie szkoły, na stronie internetowej szkoły i u szkolnego koordynatora projektu, pani Bogumiły Połeć.


W ramach projektu Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim zostaną przyznane stypendia za wyniki w nauce za rok szkolny 2016/17 dla 6 uczniów, którzy zdobędę największą liczbę punktów, według kryteriów przyznawania stypendium. Stypendium w kwocie 350 złotych miesięcznie zostanie przyznane na okres 10 miesięcy.
Tłusty Czwartek
zenon, środa 14 luty 2018 - 16:56:20 // Komentarze: 0

W Tłusty Czwartek mieszkańcy Bursy Szkolnej zgodnie z Polską tradycją objadali się chruścikami. Dziewczyny z kursu sprzedawców podczas zajęć kulinarnych samodzielnie wykonały przepyszne chrusty. Warto było sie pomęczyć przy ugniataniu i smażeniu ciasta. Chłopcy nie mogli się doczekać kiedy będą gotowe. Uczta była wielka a i łasuchów w Bursie nie brakowało.


[ Czytaj resztę... ]


Wojskowe ćwiczenia u kościuszkowców
sebas, wtorek 13 luty 2018 - 20:27:42 // Komentarze: 0

W ubiegłym tygodniu, od 5 lutego dzięki współpracy Gminy Wołów z 10 Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia, gościliśmy na terenie Szkoły 1 batalion dowodzenia . Batalion na swoje szkolenie specjalne zajął dwie sale gimnastyczne, część stołówki oraz pobliski stary stadion szkolny. Bazując na informacji z Zeszytów Naukowych WSOWL do zadań batalionu dowodzenia należy zapewnienie dowództwu należytych warunków organizacyjno - technicznych umożliwiających właściwe funkcjonowanie systemu dowodzenia i łączności.

[ Czytaj resztę... ]


Tak się bawi! Tak się bawi CKZiU
sebas, niedziela 04 luty 2018 - 11:31:19 // Komentarze: 0

Sobota 3 lutego to jeden z piękniejszych wieczorów. Maturzyści CKZiU w Wołowie w zawodzie: technik pojazdów samochodowych, technik logistyk, technik informatyk, technik ekonomista bawili się wspaniałe na swoim wymarzonym i jednym w swoim rodzaju balu studniówkowym. Cudowny wieczór. Byłem, widziałem, potwierdzam. Dziękujemy Wam za przewspaniałą zabawę.

sS


Liga Strzelecka
zenon, wtorek 30 styczeń 2018 - 16:45:49 // Komentarze: 0

Fantastycznie rozpoczęła się nasza rywalizacja w miydzyszkolnej Lidze Strzeleckiej. Po wstępnej rekrutacji do drużyny strzeleckiej dołączyli nowi zawodnicy z klas pierwszych. W listopadzie odbyła się I runda Ligii. Nasi zawodnicy: Jakub Kociemba, Ernest Żak, Dawid Józek, Remigiusz Heluszka oraz Hubert Lesiecki, zdobyli drużynowe III miejsce. W klasyfikacji indywidualnej chłopców Dawid Józek zajął III miejsce natomiast Jakub Kociemba pomimo, że zdobył tyle samo punktów co Dawid zajął miejsce IV. W takiej sytuacji gdy zawodnicy mają tyle samo punktów liczy się ilość zdobytych 10-tek.
II runda, która odbyła się przed feriami to runda przeznaczona wyłącznie dla uczniów klas pierwszych. Nasza drużyna pierwszaków w składzie: Gabrysia Chromik, Gabrysia Bilska, Nicola Czech, Hubert Lesiecki, Karol Działa i Adam Micewicz rewelacyjnie wypadła na tle innych szkół. Wysokim wynikiem uplasowała się na II miejscu. Najlepszym zawodnikiem drużyny okazał się Karol Działa zdobywając brązowy medal. Obecnie w klasyfikacji ogólnej po dwóch rundach zajmujemy III miejsce tuż przed wrocławskim Liceum nr VII. Za dwa tygodnie następna runda.
Trzymajcie kciuki !!!!

Anna Bolanowska


[ Czytaj resztę... ]


Świątecznych kolęd czas
sebas, poniedziałek 08 styczeń 2018 - 11:23:12 // Komentarze: 0

Boże Narodzenie to wyjątkowe misterium radości, to czas niezwykły dla każdego człowieka, to pora świątecznych życzeń i śpiewania kolęd. 4 stycznia 2018 r. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie rozbrzmiewało kolędami i zamieniło się w świąteczną, a zarazem muzyczną scenę, na której każdy mógł przeżyć czar Magii Kolęd i Pastorałek.
W tegorocznej Magii zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej w Wołowie wystąpiło 10 uczestników. Wszystkich zaproszonych gości powitała Dyrektor PCE i PPP w Wołowie Pani Krystyna Adaśko. W świąteczny nastrój wprowadziła uczennica wołowskiego liceum Aleksandra Jasińska śpiewając po polsku kolędę "Oj maluśki maluśki".[ Czytaj resztę... ]


Warsztaty w przedszkolu
sebas, sobota 30 grudzień 2017 - 22:37:20 // Komentarze: 0

14- ego grudnia 2017 roku, w ramach powtórzenia i utrwalenia wiadomości, uczniowie klasy II technik ochrony środowiska pod kierunkiem pani Katarzyny Malik-Judzińskiej, poprowadzili zajęcia warsztatowe w grupie "Jagódki" Przedszkola nr 2 "Słoneczko" w Wołowie. Celem zajęć było przekazanie dzieciom, poprzez zabawę, podstawowych wiadomości na temat ochrony środowiska, czym jest produkowanie dużych ilości odpadów i śmieci oraz w jaki sposób można wykorzystać surowce wtórne.
Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem dzięki czemu zainteresowanie przedszkolaków było ogromne. Każdy z małych uczestników otrzymał medal i dyplom "małego ekologa".
Bardzo dziękujemy grupie "Jagódki" i wychowawcy za miłe przyjęcie nas do swego przedszkolnego grona oraz piękne podziękowania.


K. Malik-Judzińska


[ Czytaj resztę... ]


Kościuszkowcy poszerzają horyzonty
sebas, niedziela 17 grudzień 2017 - 22:01:12 // Komentarze: 0

Uczniowie Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie, Piotr Romanowski i Mateusz Michoński, z inicjatywy księdza Wojciecha Buźniaka, wzięli udział w trzydniowej wycieczce edukacyjnej do Belgii. Głównym celem wyjazdu dla grupy uczniów i przedstawicieli dolnośląskich szkół i organizacji było przede wszystkim poznanie zasad funkcjonowania Parlamentu Europejskiego i spotkanie w Parlamencie z posłem Panem Kazimierzem Ujazdowskim, ale jadąc w tak daleką podróż koniecznie trzeba poznać szerzej kraj, który odwiedzamy.
Uczniowie mogli zobaczyć w Brukseli budynek Izby Reprezentantów - niższej izby parlamentu Belgii, Pałac Królewski, budynek secesyjny z 1899r. będący obecnie siedzibą Muzeum Instrumentów Muzycznych, Ogród Sztuk Pięknych i Grand Place - najwspanialszy plac w Europie, z gotyckim ratuszem z XV wieku, zabytkowymi XVII-wiecznymi kamienicami oraz Domem Króla. Kto jest w Brukseli koniecznie musi zobaczyć znaną na całym świecie Manneken Pis - figurkę siusiającego chłopca z 1619 roku.[ Czytaj resztę... ]


Idź do strony  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10