Programy
logo

logo

logo

logo
CompLearn e-Learning
Online
Gości: 1
Użytkowników: 0
Na tej stronie: 1
Użytkowników: 5, Najnowszy: zenon
Rekrutacja
zenon, środa 03 styczeń 2018 - 21:45:50 // Komentarze: 0

UWAGA!!!
Rozpoczęła się rekrutacja uczennic i uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim

Regulamin projektu i formularz zgłoszenia dostępne są w sekretariacie szkoły, na stronie internetowej szkoły i u szkolnego koordynatora projektu, pani Bogumiły Połeć.


W ramach projektu Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim zostaną przyznane stypendia za wyniki w nauce za rok szkolny 2016/17 dla 6 uczniów, którzy zdobędę największą liczbę punktów, według kryteriów przyznawania stypendium. Stypendium w kwocie 350 złotych miesięcznie zostanie przyznane na okres 10 miesięcy.


Oferta edukacyjna 2018/2019

Technikum nr 1

  • technik ekonomista
  • technik informatyk
  • technik logistyk
  • technik mechatronik
  • technik ochrony środowiska
  • technik pojazdów samochodowychErasmus plus w Berlinie
sebas, czwartek 12 lipiec 2018 - 09:51:28 // Komentarze: 0

W ramach programu Erasmus + nie tylko nasi uczniowie nabierają doświadczenia biorąc udział w zagranicznych miesięcznych praktykach, ale także my nauczyciele mamy nieograniczone możliwości do dokształcania się. W pierwszym tygodniu wakacji wzięłyśmy udział - germanistki z Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie Marzanna Koczuk i Ewa Nowak- w szkoleniu, w ramach którego miałyśmy okazję poprawić swoje lingwistyczne umiejętności, wymienić się doświadczeniami z nauczycielami z innych krajów oraz poznać tajniki metody CLIL. To zagraniczne szkolenie pozwoliło nam na naukę poprzez tzw. immerssion, czyli całościowe doświadczenie, zanurzenie w kulturze języka we wszystkich aspektach życia. A właśnie ta forma nauki jest najskuteczniejszą, o czym nas nauczycieli nie trzeba przekonywać. Ponieważ jak wiadomo w przypadku wyjazdu poza samą nauką istotne znaczenie ma kontakt z żywym językiem, osłuchanie się jak również konieczność używania języka obcego ze względu na okoliczności. Bogata oferta integracyjna i rozrywkowa naszego kursu to dodatkowy plus dla tej formy szkolenia. Po zajęciach całe popołudnia do późnego wieczoru spędziłyśmy zwiedzając Berlin wszerz i wzdłuż. Nie poprzestałyśmy na Berlinie, obowiązkowo zwiedziłyśmy również Pałac Sanssouci w Poczdamie. Dzięki Erasmusowi miałyśmy okazję nie tylko uczyć się w innym kraju, ale także poznać jego kulturę, obyczaje oraz oczywiście poznać wspaniałych ludzi. Obcowanie z czymś nowym uczy i kształci w nas nowe wartości oraz umiejętności. Wyjazd na Erasmusa do Berlina dało nam szansę zwiedzenia wielu ciekawych miejsc, zabytków i najbardziej intrygujących zakątków Berlina. Nauka za granicą to wspaniałe wspomnienia i niesamowite relacje z ludźmi. Po każdym zagranicznym szkoleniu wracamy nie tylko pewniejsze siebie, bardziej tolerancyjne wobec innych kultur, ale też zdolne do szybszego rozwiązywania problemów, przystosowywania się do nowych okoliczności i z większymi umiejętnościami organizacyjnymi. Erasmus uczy nas wzajemnej współpracy i sprawia, że świat staje się mniejszy i różnorodny.
Ewa Nowak

Moje hobby
zenon, wtorek 19 czerwiec 2018 - 19:56:22 // Komentarze: 0

"W ramach pracy wychowawczej z mieszkańcami Bursy do kalendarza imprez został dołączony nowy cykl pn. "Moje hobby". Podczas zajęć wychowankowie prezentować będą swoje zainteresowania, umiejętności, talenty. Pierwsze spotkanie z tego cyklu zainicjowali wychowankowie: Dominik Chylak i Jakub Plichta. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną, podczas której opowiadali o swoich pasjach związanych z chowem gołębi rasowych i pocztowych. Punktem kulminacyjnym prezentacji było wypuszczenie gołębia pocztowego. Następne spotkania prezentujące zainteresowania wychowanków odbędą się już w nowym roku szkolnym".
Wychowawca Tadeusz ŚmigielskiJak nie czytam, jak czytam
sebas, środa 13 czerwiec 2018 - 08:48:34 // Komentarze: 0

Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się przed budynkiem biblioteki, aby punktualnie o godzinie 10.00 wziąć udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Ponieważ szkoła znajduje się w kilku budynkach i terenów zielonych jest pod dostatkiem, całe wydarzenie odbyło się na powietrzu, w przepięknym otoczeniu przyrody. Uczniowie czytając w różnych miejscach pokazali, że szkoła posiada warunki sprzyjające nie tylko czytaniu, ale również nauce i wypoczynkowi. Wybór miejsc też nie był przypadkowy. Uczniowie zadecydowali, że miejsca które wybiorą na czytanie będą ich ulubionymi i najczęściej odwiedzanymi podczas przerw.
sSKościuszkowcy ze srebrem i złotem
sebas, środa 06 czerwiec 2018 - 07:53:18 // Komentarze: 0

Wczoraj 4 czerwca na zawodach we Wrocławiu odebraliśmy puchar za II miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Strzeleckiej
Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza ostatnia runda pozwoliła nam sięgnąć po drużynowe srebro. Przeskoczyliśmy o 8 punktów Liceum nr 15 z Wrocławia. Remigiusz Heluska okazał się najlepszym strzelcem w klasyfikacji generalnej w konkurencji karabinek pneumatyczny otwarte przyrządy celownicze . Nasz uczeń otrzymał złoty medal oraz nagrodę rzeczową w postaci zegarka z okolicznościowym grawerem.
Oprócz Remika do tego spektakularnego wyniku przyczynili się również: Gabriela Chromik, Gabriela Bilska, Nicola Czech, Ernest Żak, Dawid Józek, Hubert Lesiecki, Karol Działa oraz Jakub Kociemba.
Anna BolanowskaWymiana młodzieży z Buchholz pt. „Zachować pamięć. Wołów 2018”
sebas, wtorek 05 czerwiec 2018 - 09:12:28 // Komentarze: 0

Od poniedziałku, 28.05.2018r. gościli u nas w Wołowie uczniowie wraz z opiekunkami z Zintegrowanego Zespołu Szkół w Buchholz. Do południa pierwszego dnia młodzież wypoczywała, ponieważ przyjechała do nas bardzo wcześnie rano. Po południu goście wraz z partnerami polskimi zwiedzili nasze miasto, szukając jednocześnie odpowiedzi do quizu o Wołowie. Właściwy program rozpoczął się dopiero o godzinie 15.00 w Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie grupa polska, którą stanowili uczniowie czterech wołowskich szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich oraz grupa niemiecka, została powitana przez wiceburmistrza miasta Wołów pana Jacka Włoska oraz wiceprzewodniczącego komisji do spraw współpracy z zagranicą Sejmiku województwa dolnośląskiego pana Jacka Pilawę. Następnie grupy przedstawiły się sobie, by wreszcie obejrzeć film pt. „Chłopiec w pasiastej piżamie ". We wtorek wyjechaliśmy na wycieczkę do Rogoźnicy, do miejsca pamięci terroru hitlerowskiego - obozu Gross Rosen. Na terenie obozu pracownicy muzeum przeprowadzili 4- godzinny program edukacyjny, który rozpoczął się od oprowadzenia po obiekcie obozu. Następnie obejrzeliśmy film historyczny powstały w oparciu o wspomnienia i relacje byłych więźniów. Kolejnym etapem był udział w programie edukacyjnym pt. „Egzekucje w KL Gross-Rosen”. Także następne punkty wycieczki wiązały się z kontynuacją tematu. Jeszcze tego samego dnia udaliśmy się na wycieczkę do zamku Książ, który był nie tylko majestatyczną siedzibą arystokratycznej rodziny Hochbergów, wartym obejrzenia obiektem historycznym, ale również w jego podziemiach powstawały pracą rąk więźniów filii obozu Gross Rosen liczne betonowe schrony, uznawane za część obronnego Kompleksu „Riese". Noc spędziliśmy w malowniczej agroturystyce "Pajda" - drewnianym domu ulokowanym w wyższej części Sokolca.

[ Czytaj resztę... ]


Memoriał Szobera a Kościuszkowcy
sebas, wtorek 22 maj 2018 - 13:12:28 // Komentarze: 0

W dniach 22 - 23 maja odbywa się III LEKKOATLETYCZNY MEMORIAŁ IM. JANA SZOBERA. Dzisiaj startują Szkoły Podstawowe z całego Powiatu Wołowskiego. W zawodach uczestniczy ponad 500 zawodników Jak zwykle obsługą całych zawodów wraz z organizatorami OSIR Wołów zajmują się wolontariusze z naszej szkoły.
A. BolanowskaŚwięto Drzewa
sebas, czwartek 17 maj 2018 - 09:22:51 // Komentarze: 0

Święto Drzewa od 12 lat integruje społeczności . Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami - sadzeniem i ochroną drzew. Wspólne sadzenie drzew odbyło się 25 kwietnia w Technikum nr 1 w Centrum Edukacji Ekologicznej Stacja Wołów - Natura 2000. W projekcie tym wzięli udział uczniowie klas siódmych Szkół Podstawowych oraz uczniowie kl. III TAK i II TMO TECHNIKUM NR 1. Posadzono 30 sztuk drzew lipy drobnolistnej na terenie obiektu szkolnego, przeprowadzono konkurs, wyłoniono laureatów a wspólną zabawę zakończył grill z pyszna kiełbaską.
Agnieszka KrupaIdź do strony  [1] 2 3 ... 12 13 14